Czy to odpowiedni czas na inwestowanie w Bitcoina?

15 kwietnia, 2022 0 Comments

W ciągu zaledwie kilku lat rynek kryptowalut urósł wykładniczo. Mnożą się wiadomości o „milionerach bitcoinów”, a coraz więcej firm wyskoczyło w kosmos. Wiele osób czuje teraz, że MUSZĄ posiadać trochę kryptowaluty, zwłaszcza biorąc pod uwagę zmienność i okresowe wypłaty przekraczające 50%. Ale czy to naprawdę odpowiedni czas na inwestycje? Przyjrzyjmy się, co powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz. Zacznijmy od zdefiniowania czym jest bitcoin.

Inwestowanie w bitcoiny
Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w kryptowaluty, możesz zastanawiać się, jak inwestować w bitcoiny. W końcu Bitcoin jest jedną z najbardziej znanych i najdroższych cyberwalut. Inwestowanie w Bitcoiny polega na wymianie gotówki na kryptowalutę w nadziei na osiągnięcie zysków. Ale jeśli jesteś nowicjuszem w kryptowalutach, powinieneś wiedzieć, że ryzyko związane z tą inwestycją jest proporcjonalne do poziomu Twojej wiedzy i błędnych wyobrażeń na temat waluty. Oto kilka wskazówek, które sprawią, że Twoja inwestycja w Bitcoin będzie wartościowym przedsięwzięciem: Zonda

Alternatywne waluty dla bitcoinów
Chociaż Bitcoin pozostaje najpopularniejszą kryptowalutą, istnieje wiele alternatywnych walut. Pomimo stosunkowo krótkiej żywotności, wiele z tych nowszych monet ma obiecujące cechy. Podczas gdy lokaty terminowe uzyskują stałe oprocentowanie w czasie, inwestowanie w kryptowaluty może przynieść wyższą stopę zwrotu w krótkim okresie czasu. Oczywiście wiąże się to również z ryzykiem. Przed zainwestowaniem w kryptowaluty należy wziąć pod uwagę długoterminowy wpływ inwestycji.

Transakcje peer-to-peer
Transakcje typu peer-to-peer Bitcoin obejmują dwie strony. Jedna strona dostarcza walutę fiducjarną, a druga wysyła kupującemu bitcoiny. Transakcje odbywają się w zdecentralizowanej sieci, która opiera się na księdze publicznej znanej jako blockchain. Ponieważ transakcje peer-to-peer są zdecentralizowane, nie ma potrzeby polegać na banku centralnym lub agencji rządowej w ich przetwarzaniu. Proces uwierzytelniania zajmuje tylko 15 minut. W przeciwieństwie do tradycyjnych transakcji finansowych, Bitcoin nie podlega zwrotowi natywnie.

Koszt bitcoinów
Koszt bitcoinów wzrósł powyżej 42000 USD w nieco ponad 24 godziny. Spadek jest większy niż oczekiwano, ale uderzenie wystarczy, aby zapewnić tej walucie trwałą stabilność kosztów. To najgorętsza sprawa na rynkach fiskalnych i większość analityków spekulacyjnych nazywa ją „matką wszystkich baniek”. Niektórzy przewidują cenę 5 000 000 dolarów za bitcoina do końca roku, podczas gdy inni są mniej pewni.

Dostępność bitcoinów
Pierwotny projekt bitcoinów miał być czysto cyfrowy, a ich dostępność reguluje algorytm. Bitcoiny są zatem ograniczone projektowo, a ich cena zależy od popytu. Krótko mówiąc, jest to wygodny i bezpieczny sposób płacenia za towary i usługi. Ze względu na ich ograniczoną dostępność wiele firm zaakceptowało bitcoiny jako formę płatności. Chociaż Bitcoiny nie są notowane na giełdzie, SBB oferuje różne metody ich kupowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.